Digitální tisk

Digitální tisk slouží k rychlému zpracování tiskových zakázek v malém nákladu (od 1 kusu), bez nutnosti složité předtiskové přípravy. V nabídce máme různé druhy grafických papírů, samolepek a dalších tiskových médií. Pro digitální tisk používáme stroje Konica Minolta, Oki a Xerox. Maximální formát tisku záleží na druhu použité tiskové technologie (max. formát 330x1000mm).  

 

Digitální výsek

Naše technologie je ideální řešení pro značení, gravírování a řezání různých materiálů: Papír, lepenka, pravé i umělé kůže, přírodní i umělé textilie, džínoviny, pryž, dřevo, akryláty, acetáty a organické materiály na velké ploše až do 1360×600 mm. Laserový zdroj je typu CO2 s výkonem 150 W). 

Digitální výsek je speciální výrobní technika úpravy papírů, kdy není třeba vyrábět výsekovou formu, a přesto jsou tiskoviny vyřezané do sebemenšího detailu. Díky jemnému laserovému paprsku. Pokud chcete ozvláštnit vaše reklamní nebo korporátní tiskoviny, novoročeny, vizitky a další, je digitální výsek to pravé. Zpracujeme jakékoliv tvary nebo text. Grafický návrh zasíláme do 2 pracovních dnů.

 

3D lak / 3D zlacení / 3D stříbření

Díky našemu novému digitálnímu stroji MGI JETVARNISH 3DS + iFoil-s můžeme vytvořit nádherné 3D efekty a dech beroucí výtisky. Ať už se jedná o textury, nebo zvýraznění grafického prvku. Nový výrobní proces učiní produkty živějšími a hmatatelnějšími.

 

Pro jaké produkty doporučujeme tento výrobní postup?

3D lak / 3D zlacení / 3D stříbření se perfektně hodí pro:

- Luxusní vizitky

- Luxusní obaly

- Luxusní svatební oznámení

- Luxusní kosmetické obaly

- Luxusní obaly na nápoje

- Luxusní novoročenky

- Imitace textur

 

Proč používat tuto technologii?

- Není nutné vyrábět předražené tiskové raznice

- Celý proces je digitální

- Je možné vzorkovat a vyrábět tak od 1 ks

- Rychlý výrobní proces

- Lze použít místo klasické ražby

- Napasování laku na CMYK grafiku je přesné, systém používá skener a skenuje každý arch

- Šetrné k živornímu prostředí: nižší spotřeba energie, méně odpadu ve srovnání s tradičními metodami - nepoužívají se raznice ani síta

 

Užitečné informace (technické parametry):

- Maximální velikost papíru: 364x1020mm

- Tloušťka laku: 15-100 mikronů (na laminovaný povrch)

  Tloušťka laku: 30 - 100 mikronů (na toner)

- Tloušťka materiálu: minimálně 150g/m2 až 450g/m2

- Papír musí mít uzavřený povrch, doporučujeme lamino. Technologii nelze použít na ofsetový papír který je savý.

- Doporučujeme papír zalaminovat, nebo uzavřít disperzním lakem

 

Faktory ovlivňující cenu:

- tloušťka vrstvy laku

- zlatá / stříbrná ražba

- laminace

 

Při určování výšky laku je třeba vzít v úvahu několik důležitých faktorů.

- Jemnost vzoru a tloušťku čar

- Čím větší výška a pokrytí lakek =vyšší cena

- Na základě našich zkušeností doporučujeme použít 51-85 mikronů, kde je výsledek velmi pěkný.

- Pro velmi jemnou grafiku doporučujeme výšku laku max 51-70 mikronů

- Na vytvořené grafice je možné v jedné operaci vytisknout různé výšky laku. Nejvyšší vrstva laku musí být nastavena na 100% černou. Nižší vrstvy musí být vždy s rozdílem minimálně 20%.

 

Návod na přípravu dat vrstvy pro 3d lak nebo 3D ražbu v PDF ke stažení zde

 

Reálné výtisky mluví sami za sebe, přejete si vidět výsledky naší práce? Objednejte si vzorník našich efektů.

 

 

Laminování

Princip laminování je nanesení tenké fólie na povrch papíru. Takto upravený papír je odolný proti vodě a oděru. Tiskoviny je možné možné laminovat jednostranně, nebo oboustanně. V nabídce máme lesklé, matné i souf touch laminovací fólie. Rozměr laminované tiskoviny může být od formátu A4 (210x297mm) do B3 (350x500mm).

 

Řezání papíru a samolepek

Neméně důležitou součástí je dokončující zpracování všech tiskovin. Pro tuto finalizaci zakázek používáme nejmodernější stroje v daném segmentu. V portfóliu máme stohovou i automatickou archovou rezačku i nejmodernější archový řezací plotr vhodný na výrobu samolepek, nebo krabiček již od 1 ks.

 

Výroba razítek

V nabídce máme Blesková razítka Modico, vyráběná na základě nejnovější technologie FLASH. Výhodou je přesnost, čistota, mnoho barevných provedení tisku i těl razítek. Razítka skvěle vypadají a dlouho vydrží. Novinkou je také možnost použití „neviditelného inkoustu“, který je viditelný pouze pod UV lampou, což znamená revoluci v ochraně originálu listin. Tyto razítka lze také vhodně použít na diskotékách a v klubech.

Razítka Modico se vyrábějí v několika variantách dle Vašich potřeb. Potřebujete mít firemní razítko na cestách neustále u sebe? Oceníte jistě malé rozměry diskrétího kapesního razítka Modico P3 a Modico P4, které je pouze 15 mm vysoké. Na razítko můžete umístit cokoli, firemní logo, fotografii, nebo Váš podpis a tím usnadnit a urychlit některé firemní transakce.

Razítka jsou vysoce variabilní a šetrná k životnímu prostředí.